Genetik Olarak Kişiselleştirilmiş Kilo Kaybı Programı

Genlerimizin vücut ağırlığı üzerine çok büyük etkisi vardır. Obezite risklerinin %80’i, genetik yatkınlıktan kaynaklanır. Her insanda, gıdaların vücuda alınışını etkileyen farklı genler vardır. Bazı insanlar, diğer insanların hiç kilo almadan yediği yağ miktarının yarısını bile tüketse, kilo alabilirler.
Benzer durum karbonhidratlar için de geçerlidir. Kimi insanlar tükettikleri şeker miktarından etkilenmezken, kimileri yeme alışkanlıklarından aldıkları şeker yüzünden kilo alırlar.
En etkili tip egzersiz ve egzersizin miktarı da genlere çok bağlıdır. Normal egzersiz miktarı bazı insanların kilo vermesi için yeterli olsa da, bazı insanlar için yetersiz olabilir. Benzer şekilde, kimi insanlar daha az kalorili yiyecekler tüketerek kilo verebilirken, kimi insanlar aldıkları kalori miktarını azaltsa da kilo vermekte zorluk yaşarlar.
Tüm bu bireysel farklılıkların altında genlerin yatıyor olması, bazı insanlarda düşük yağlı diyetler çok başarılı olurken, bazı insanların kilo kaybetmek için egzersiz yapmak zorunda kalmasını açıklamaktadır.
Hangi Program sizin için Doğru Olanı?
İnsan genetik araştırmalarının sunduğu yeni fırsatlar ile hangi programın sizin için doğru olan olduğunu bulabilirsiniz. Genetik profiliniz, hangi tip yiyeceklerden sakınmanız ve hangi tip yiyeceklerden bolca yiyebileceğinizi gösterebilir. Ayrıca ,istediğiniz vücut ağırlığını koruyabilmek için, ne kadar egzersiz yapmanız gerektiğini ve günlük ne kadar kalori almanız gerektiğini de öğrenebilirsiniz.
Egzersiz Programınızda Ne Kadar Kardiyo ve Ağırlık Antrenmanı Yapmanız Gerekir?
Kilo kaybederken, yağ ile beraber bir miktar da kas kaybedersiniz. Ne kadar kas kütlesi kaybedeceğinizi de genleriniz etkiler. Bir kilo kaybetme programı sırasında, yalnızca yağ değil, kas kütlesi de kaybedersiniz. Her birey, kendine özel bir ağırlık ve kardiyo egzersiz programı takip etmelidir.
Genetik bilginiz, sizin için kişisel bir diyet programının temelini oluşturur. Yapılan bir çalışmaya göre, kişisel bir program, normal bir kilo kaybetme programına göre, 2,5 kat daha başarılı olabilir. Her birey birbirinden farklıdır, bu yüzden kişisel genetik özelliklerinizi öğrenip, kendi spesifik genetik özelliklerinize göre, uzun ve sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz.


Detaylı bilgi ve randevu için:

444 4 548
0850 222 2 548