Ortopedi ve Travmatoloji

Gerek iskelet sistemimizde, gerekse eklemlerimizin rahat hareket etmesini sağlayan kıkırdaklarımızda doku kayıpları çok önemlidir. Bu dokuların yerine konulmasında Liv Hospital Rejeneratif ve Kök Hücre Araştırma ve Uygulama Merkezi pek çok tedavi olanağı sunuyor. Özellikle kıkırdak dokuların kaybında, gerek kıkırdak dokusundan kıkırdak üretme tekniği, gerekse kök hücre uygulamaları GMP laboratuarlarında en üst teknoloji ile yapılabiliyor ve hastalara implante edilebiliyor.

Ortopedide kök hücre tedavisi

Kök hücre uygulamalarının yapıldığı başlıca ortopedik rahatsızlıklar arasında kıkırdak problemleri, tendon yaralanmaları ve tendinit / tendinosis problemleri, eklem dejenerasyonları ve spor yaralanmalarında özellikle yumuşak doku problemleri geliyor.

Kıkırdak ve dejeneratif eklem rahatsızlıkları

Kök hücre uygulamaları ortopedi alanında özellikle kıkırdak sorunlarında son derece önemli aşamalar kaydedilmesini sağlıyor. Bu noktada kişinin kendi dokusundan alınan biyopsiden elde edilen yenileyici hücreler sayesinde, neredeyse sıfır kıkırdağa sahip bölgelerde bile kıkırdak oluşumu gözlemlenebiliyor. Böylelikle eklem bölgelerinde yapısal ve fonksiyonel yenilenme mümkün hale geliyor.


Detaylı bilgi ve randevu için:

444 4 548
0850 222 2 548