Üroloji

Kronik hastalıklara bağlı doku ya da organ kayıpları, tıbbın tedavide zorlandığı en önemli alanlardan. Son 10-15 yılda, deney hayvanlarından elde edilen başarılı sonuçlar, insanlarda da kronik hastalıkların tedavisinde kök hücre kullanımını oldukça popüler hale getirdi. Üroloji alanında deney hayvanlarında yapılan öncül kök hücre çalışmaları, insan uygulamaları konusunda umutları artırıyor. Kök hücre tedavisini çekici kılan en önemli özellik, bunların aktarıldıkları hedef dokuda arzu edilen hücrelere dönüşebilmeleri, fonksiyonu bozuk olan hücreleri yenileyebilecek bazı maddelerin üretimini uyararak doku ya da organın onarımını sağlayabilmeleri.

İlk uygulama idrar kaçırma bozukluklarında

Üroloji alanında böbrek hastalıkları, idrar kesesi bozuklukları, idrar kaçırma bozuklukları, kısırlık, sertleşme bozukluğu ve sonradan olma penis eğriliği gibi hastalıklarda kök hücre kullanımı sayesinde deneysel hayvanlarda başarılı sonuçlar elde edildi. Bu bozukluklar içinde, insanlarda ürolojik hastalıklardaki ilk uygulama alanı idrar kaçırma bozuklukları oldu.

Erkek kısırlığı, sertleşme bozukluğu ve penis eğriliği konularında, insanlardaki kök hücre uygulamalarının ivme kazanması bekleniyor. Liv Üroloji Ekibi’nin özellikle sertleşme bozukluğu alanında yaptığı deneysel çalışmalardan elde edilen ve dünya ile paylaşılan öncül
sonuçlar mevcut. Üroloji Ekibi, kök hücre uygulamalarını insanlarda da gerçekleştirmek için Liv Rejeneratif Tıp, Kök Hücre Araştırma ve Uygulama Merkezi ile koordineli bir biçimde hazırlıklarını sürdürüyor. Yakın bir gelecekte dünyanın diğer bu alanda gelişmiş ülkelerine paralel olarak klinik uygulamalara başlanması planlanıyor.


Detaylı bilgi ve randevu için:

444 4 548
0850 222 2 548